Saturday, February 25, 2012

fake fur outfit

wearing fake fur from Forever 21 / Forever 21 grey shirt / H&M pants / Chanel bag / Urban Outfitters heels

Hey there, my lovely readers!

So, yesterday I went home from Italia and now I am about to go to the downtown. Thanks God, the weather is better now, it´s not so cold and the snow is gone too. I am really happy about it, because I can wear my fur and my heels without getting frozen or broken leg. I am really busy with all the stuff I have to do for my school, but I hope I´ll make it, somehow. I need to get some weight off, desperately, so well, welcome diet!

Včera jsem se vrátila z Itálie domů a dnes mám v plánu vyrazit do města! Díky bohu, že už není taková zima a že už i sníh roztál! Mám z toho radost, protože konečně můžu vytáhnout tenhle kožíšek a podpatky, bez rizika umrznutí nebo zlomené nohy!! Mám opravdu dost práce a úkolů do školy, ale doufám, že to nějak zvládnu. Taky potřebuju nutně shodit pár kilo,takže: vítej dieto!SHARE:

11 comments

 1. boty jsou úžasné :)

  styleofmacy.blogspot.com

  ReplyDelete
 2. kožíšek a botky jsou skvostné!!
  - zvu tě na GIVEAWAY
  http://terezapolomikova.blogspot.com/2012/02/1-giveaway.html

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jsem ráda, že se líbí! ;) na giveaway se určitě podívám a děkuji za pozvání!

   Delete
 3. love your outfit, perfect!
  Good luck with your diet. ;) Ive been on a "diet" for the past two months, and I keep failing. I just cant resist food! :D But as Kate moss says "Nothing Tastes as good, as skinny feels". :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Thank you for liking my outfit! I couldn't wait till wearing it and finally I could ;)) yes, I need dedperately to take off, I've been to Italy and now I feel like a hypo! Anyway I can resist food when I'll be skiny ;)

   Delete
 4. This is just perfect.
  The fake fur and the Chanel bag..
  I love it!
  You are truly beautiful and awesome.
  Btw, Ir really love your room/closet. It is perfect.
  Glad that I`m following you, you are very inspirational.
  http://stefanystrange.blogspot.com/

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dearest Stefany!! Thank you so much for your lovely words! You can't even imagine how much better you just made my day, because I have designed the room myself, so I am really gla you like it! Also I am so happy that you like my outfit! Really big thankd to you!

   Delete
 5. adorable shoes <3 i do love your stlye in general!
  http://gingerkinder.blogspo.com

  ReplyDelete
 6. ty chces drzet dietu? vzdyt jsi jak proutek hubena :) jinak super kombinace, ty kalhoty jsou klasicke cerne nebo se trpyti? z druhe fotky se mi zda, ze jsou spise trpytive :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. No, teď jsem dost přibrala na horách, takže jo no. Děkuji, jsem ráda, že se kombinace líbí! Jsou normální, klasické černé bez třpytek.

   Delete

THANK YOU FOR YOUR COMMENTS! - DĚKUJI VÁM VŠEM ZA KOMENTÁŘ!

Blogger Template Created by pipdig