Some time ago I have showed you my "ordered list". Today arrived (a little bit late) my order from Topshop. I already showed you what I ordered, but I want to show you how it looks like in reality. I am really in love with the new stuff!

Nedávno jsem postla můj seznam věcí, které jsem si objednala. Na něm bylo i několik věcí z Topshopu. Dnes mi (trochu pozdě) balíček přišel a proto Vám chci ukázat mé nové úlovky, ze kterých mám opravdu radost!
black peplum top / wet look knit/ pearl cross bracelet/ Magda shoes (sale) all from Topshop
Here it's the whole order. I wanted this wet look knit for a very long time, so I decided to buy it. I think it's perfect for every season, because you can wear it in fall or winter, but in summer too. That's just the best. I went for white because I don't have a white knit. Then I got these shoes. I wanted a pair of "vintage" looking ones and these caught my eye! Another thing I ordered is this lovely pearl-cross bracalet. I love the cross and the pearl combination. It's really nice. And then the last thing is this peplum tops. I saw a lot of peplum tops on the bloggers and I liked how it looked like. That's why I decided to get the top too! 
How do you like my newies?

A tady můžete vidět všechny věci. Wet look svetr jsem chtěla už strašně dlouho. Proto jsem se rozhodla, že si ho také objednám. Myslím, že je perfektní nejen do podzimních a zimních měsíců, ale také se dá nosit v létě, což je super. Vybrala jsem si bílou, protože žádný bílý svetr ještě nemám. Pak jsem si objednala "MAGDA" boty, které vypadají trochu vintage a jsou ze slev. Nějaké podobné jsem chtěla. Další věcí, která mi přišla, je perlový náramek s křížem. Moc se mi líbí, protože je jednoduchý, ale originální, právě díky kříži. A jako poslední mi přišel "peplum" top v černé. Tydle topy jsem už viděla na hodně bloggerkách a fotkách a moc se mi líbilo, jak vypadaly. Proto jsem si řekla, že mi nesmí chybět v šatníku!
Jak se Vám líbí nové věci?