Photobucket

Moody. That is exactly what I am and it reflects in my outftits. Sometimes I feel more rocky, sometimes more girly. And this is one of my girly outfits. I went for an unusual combination of navy blue and golden skirt. I paired with my Starburst boots, Céline bag and golden jewerly. And because it is gettinf colder, I have added a cream scarf. This is my outfit from Prague. Some vietnamese mother even started to take pictures of my shoes. Crazy. Also I went to some stores and met one lovely blogger who took these amazing pictures for me! Tomorrow I am going to the hair dressers, finally. And on Friday I will be in Prague, again.

Náladová. Přesně taková jsem a odráží se to i mých outfitech. Někdy se cítím víc rockově, někdy víc "romantičtěji" - a jeden takový outfit jsem na sobě měla včera v Praze. Zvolila jsem celkem neobvyklou kombinaci tmavě modré a zlaté. K tomu jsem si obula Starburst kozečky od Jeffreyho Campbella. Doplňky jsem měla zlaté, a samozřejmě i Céline. Jedna vietnamská paní si začala znenadání fotit moje boty. To mi přišlo celkem vtipné. Také jsem byla v pár obchodech a konečně koupila první vánoční dárek. Potkala jsem i s Ceady, která pro mě vyfotila fotky a byly jsme spolu i na kafi. Zítra jdu konečně ke kadeřnici. A v pátek znovu do Prahy. Kabáty byly také tématem listopadové Fashion Challenge a s tím to oufitem bych se jí ráda zúčastnila :)

Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket

coat - Sheinside (link) / shirt - Nowistyle (link) / scarf - H&M / skirt - Soho (from Mexico) / tights - H&M / watch - Michael Kors / bracelet - Topshop / boots - Jeffrey Campbell (link)

photos by Ceady