Photobucket

Todays is outfit is based on a neon pink sweater. I wear neon pink usually in combination of black, in which I feel alright. I have paired the sweater with a high waisted skirt with sequins and a belt from Moschino. I could not miss my fur coat, eventhrough it was not that cold. I picked simple black boots and a clutch from YSL. Finally the Hamilton bag arrived after I had to exchange it and I am really happy to have this in my closet. I will add outfits with the bag very soon!

Dnešní outfit je postavený na růžovém neonovém svetru. Tuhle barvu nosím jedině v kombinaci s černou, ve které se cítím dobře. Ke svetru jsem si oblékla sukni do pasu s flitry a přepásala páskem Moschino. Sice nebyla až taková zima, ale bez faux fur kabátu bych nevyrazila. Boty jsem zvolila jednoduché, černé a psaníčko YSL. Dnes mi konečně přišla Hamilton bag (po té, co jsem ji musela vyměnit) a jsem z ní nadšená. Určitě s ní uvidíte outfit.

Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket

sweater - Forever 21 / skirt - Zara / faux fur - Topshop / tights - H&M / belt - Moschino / clutch - YSL / watch - Michael Kors / 
bracelets - H&M, Vjstyle / boots - Topshop