Todays outfit is a from when it was a little bit warmer. I really like the monochrome looks and this one is kinda one of them. I have worn a faux leather dress with a beige jacket on it. I have added a Moschino belt, my favourite. I think the kitten heels go best with this look. I went for my Balenciaga bag - it is one of my favourite bags ever. I hope that the winter will finally fade away - I want spring. Wish you a good week! Mine ends on Thursday, because I have my holiday by then.

Dnešní outfit byl focený, když bylo tepleji. Líbí se mi monochrome outfity a tenhle mezi ně tak trochu patří. Na sobě jsem měla kožené šaty s tvídovou bundou. Přidala jsem pásek Moschino, který je můj oblíbený. K outfitu se mi nejvíce hodí tyhle podpatky. Kabelku jsem si vzala Balenciagu - společně s Céline patří k těm, co nejvíce nosím a které mám nejraději. Doufám, že tenhle týden už nastane to pravé jaro. Přeji Vám všem krásný týden - já mám tenhle nabitý až až, ale končí mi už ve čtvrtek - pak mám volno, ketrého se už nemůžu dočkat!


dress - Stylesofia / jacket - Promod / tights - H&M / shoes - Zara / bag - Balenciaga / belt - Moschino / watch - Michael Kors /
  bracelets - Vjstyle, H&M