I love combination of materials with leather. That is the reason why I have ordered this coat - I totally adore the combo. Yesterday I have been to Prague, because I went at the hairdressers. I planned to buy there a lot of clothes for spring, but unluckily enough for me, they closed the biggest Zara store, so I have to wait a couple of days. This is the oufift I have worn - I pop it up with a pink sweater with a necklace in the same colour. I picked my grey Rocco, because I think it lights up the whole outfit.

Miluji kombinaci materiálů s kůží/koženkou. Tehle kabát jsem si zamilovala na první pohled a po několika týdnech uvažování jsem si ho nakonec objednala. Včera jsem jsem byla v Praze. Plánovala jsem si tam pořídit několik kousků na jaro - bohužel Zaru rekonstruovali, tak budu muset ještě pár dní počkat. Outfit jsem rozzářila neonově růžovým svetrem s náhrdelníkem ve stejné barvě - takové kombinace se mi moc líbí. Kabelku jsem zvolila šedou Rocco, která se podle mně k outfitu hodí víc než černá.


sweater - Forever 21 / coat - Vjstyle / pants - H&M / boots - Topshop / bag - Alexander Wang / necklace - Forever 21 / watch - Michael Kors