Finally, my tests are over now! I feel happy, even through I know that I didn't go that well as I wished. Anyways, I feel a big releaseafter these two stressful weeks. After school, my mom and I, we went to the city, grabbed some coffee and celebrated a little bit that the school year is finally gone. I mean, I still have another 2 weeks school, but my grades are finished by now. I have gone for a casual outfit. I paired jeans with my new Céline Paris shirt. I've never been a fan of shirts with saying on them, but I have to admit that I love these "Céline" signs on them. These shirts are sold out everywhere! Luckily they were in stock and what's even better - they're on sale one. I've ordered it here. I went for a pair of heels and my Céline bag, which in my opinion goes perfectly with the Céline sign on the shirt. I feel so happy that it's Friday finally. And my plans for weekend? To do nothing and just relax!

Konečně, dneska jsem si napsala poslední test. Tyhle dva týdny pro mě byly opravdu stresující, tak jsem ráda, že už je mám za sebou. Po škole, jsem vyrazila s mamkou do města na kafe a trochu jsme oslavily, že už mám školní rok za sebou. Tedy mám ještě dva týdny školy, ale známky
 už mám uzavřené. Outfit jsem zvolila uvolněnější - a to kombinaci džínů a trika s nápisem Céline, které jsem si objednávala zde. Nikdy jsem nebyla fanouškem trik s nápisem, ale tyhle Céline nápisy mě baví. Na většině stránek už jsou vyprodané, tak jsem ráda, že jsem nakonec nějaké sehnala - ještě k tomu bylo jako bonus ve slevě. Outift jsem doplnila lodičkami a Céline Mini Luggage. O víkendu mám v plánu jenom relaxovat.


shirt - Choies / jeans - Zara / heels - Zara / bag - Céline / watch - Michael Kors / sunglasses - Ray Ban

Follow on Bloglovin - Like me on Facebook - Follow on Twitter - Ask me on Formspring