I am totally into parkas this season. This one is my favourite, I really like the leather sleeves. I have paired the jacket with a simple top and a faux leather skirt, which matches perfectly with the sleeves. I went for golden details and jewelry, which goes with the green army colour the best. My boots are by Vagabond. Yesterday I got back from our trip. I really cannot wait till the weekend - I just want to relax. Also, I would like to go at Ikeas and Vapiano tomorrow. Besides, keep connected with my Instagram, because soon I will post there some details of our trip :)

Parky je jeden z trendů, který jsem si zamilovala. Nikdy se mi vojenské barvy nelíbily, ale tenhle podzim jsem si pořídila hned několik věcí v khaki a vojenské zelené. Nejvíc nosím tuhle parku, hlavně kvůli rokávům, které jí dělají zajímavější. Dneska jsem si k ní vzala koženkovou sukni, která ladí s rukávy, kozačky od Vagabondu a zlaté doplňky, které se mi ke khaki hodí nejvíce. Včera jsem se vrátila z exkurze. Zítra bych se ráda podívala do Ikey a zašla do Vapiana na večeři. Kromě toho nezapomeňte sledovat Instagram, protože, jako obvykle, se tam můžou objevit fotky z cestování :)


top - H&M / skirt - Chicnova / jacket - Chicwish / tights - H&M / shoes - Vagabond / bag - Celine / sunglasses - Ray Ban / 
jewerly - Michael Kors / rings - Romwe