It was snowing and snowing the last two days and it got really cold. Shooting in this weather isn't much fun. I hope that the weather will get better this week and that it gets warmer. Yesterday I had a dinner before I left to Germany and here is what I wore. I am tending to black and white in a weather like this. I have worn a simple white top, my new skirt and houndstooth over it, which makes the look more interesting. I have added a colour by painting my lips with a bright red lipstick by YSL. 

Poslední dva dny se u nás ochladilo a napadlo i dost sněhu. Focení outfitu bylo opravdu rychlé. Doufám, že se tenhle týden alespoň trochu oteplí. Včera, ještě před tím než jsem odjela do Německa, jsem byla  na večeři  a zvolila jsem tenhle outfit. Poslední dobou nemám vůbec chuť nosit barvy, většinou volím černou, bílou a šedou. V takových barvách jsem zvolila i včejší outfit - na sebe jsem si vzala basic tričko, novou sukni a kabát s kohoutí stopou, který dělá outfit zajímavý. Barvu jsem přidala červenou rtěnkou od YSL.


top - H&M / skirt - Choies / coat - Vjstyle / tights - H&M / boots - Vagabond / bag - Celine / gloves - H&M / sunglasses - Ray Ban