Skorts were a big trend last season, however I feel like I will wear them a lot this summer as well. Yesterday I had met Kamila and she took some pictures of my outfit. Her photos are always beautiful. I have worn a simple knit with a blouse underneath, skort with tights and my new shoes which I am totally crazy about. I love the detail in the back. I have added my PS11 bag and some silver jewelry. Today I am about to go to Prague again. I simply love that city! I would like to purchase some new Nike sneakers there, so lets see if I find some shoes that I will like.

Skorts byly hlavně trendem minulého léta, ale myslím, že je budu nosit hodně i tuhle sezonu. Včera jsem se na chvíli sešla s Kamčou a výsledek můžete vidět tady. Její fotky se mi strašně líbí a určitě je vidět rozdíl od "normálního" focení. Co se outfitu týče - pod svetrem jsem nechala vykukovat košili a jako boty jsem zvolila nové kotníčkové z Choies. Moc se mi líbí detail na patě, přijde mi to jako oživení celého outfitu. Přidala jsem stříbrné detaily a PS11. Dneska se chystám znovu do Prahy. Mohla bych tam jezdit pořád. Chtěla bych se tam hlavně podívat na nové boty, konkrétně na černé tenisky Nike.


photos by Kamila <3

blouse - Choies / sweater - COS / skort - Choies / boots - Choies / bag - Proenza Schouler / watch - Marc by Marc  Jacobs / sunglasses - Ray Ban