Today I have an outfit for you, which I have worn yesterday. It was incredibly hot, so I thought it was a good chance to wear my new dungarees. I really love the dungarees trend. I have bought these in Topshop in Barcelona and now I am thinking about getting a pair of the long ones as well. I have added a crop top, my PS11 bag and my favourite heels from Topshop. I am about to order them in white as well. I really like how dungarees look like, I think they will go perfectly with a striped top and a backpack as well.

Dneska mám pro Vás outfit, který jsem na sobě měla včera. Bylo opravdu teplo, kolem 33 stupňů, takže jsem jako hlavní prvek outfitu zvolila nové lacláče. Už dlouho jsem po nich koukala a nakonec jsem si je koupila v Topshopu v Barceloně. Zkombinovala jsem je s černým crop topem, PS11 a oblíbenými botami na podpatku. Podobné podpatky jsem viděla v bílé na Asosu, tak si je asi objednám. Tyhle jsou totiž moc pohodlné a muslím, že ty z Asosu budou také. Chtěla bych si také pořídit ještě nějaké lacláče, třeba nějaké dlouhé nebo v tmavší džínovině. Co Vy a tenhle trend? Líbí, nelíbí?


crop top - Choies / dungarees - Topshop / heels - Topshop / bag - Proenza Schouler / sunglasses - Ray Ban / watch - Michael Kors