Today I was back in Germany and I went, again, for the baby pink combo. When the bag came in, I felt really hopeless about the colour, but the more I wore, the more I fell in love with it. This time I have paired the bag with a simple black top, high waisted leather shorts, baby pink blazer and my kitten heels. Today I went at Ikea's to get inspired for my future flat. I have to say that I felt a little sick the whole day, so the photos aren't as flattering as always - anyways I hope you will like it!

Dneska jsem byla na skok v Drážďanech a zvolila jsem baby pink outfit s kabelkou od Alexandra Wanga. Když mi kabelka přišla, byla jsem celkem zoufalá z barvy a nadávala jsem si, že jsem si jí měla objednat v jiné barvě. Čím víc jsem jí ale nosila, tím víc jsem si jí oblíbila - a momentálně jí zbožňuju. Tentokrát jsem jí zkombinovala s černým topem, koženkovými kraťasy, baby pink sakem a lodičkami s páskem. Už od rána mi nebylo dobře, takže fotky nejsou "tak úsměvavé" jako obvykle - ale i tak doufám, že se Vám budou líbit!


top - Topshop / shorts - H&M / blazer - Forever 21 / bag - Alexander Wang via Gasmy / shoes - Zara / sunglasses - Ray Ban / 
watch - Michael Kors / rings - Asos