Here is another look that I have worn in Berlin, this one is from today. It was our last day in Berlin and it got a little bit colder, it rained a lot and it was windy. For the first time I have worn my favourite boots. These are perfect for long walks and autumn weather. I have worn them with my skinny jeans, blouse and my new knit from &Otherstories. I have added my Rebecca Minkoff's Mini MAC, golden jewelry and Ray Bans. In the morning we grabbed some coffees and then went shopping. We went home in the afternoon and just a couple of hours ago I got at home. I will show you some random pictures later!

Dneska mám pro Vás další outfit z Berlína, tentokrát trochu víc podzimní. Byl to náš poslední den v Berlíně, už od rána byla poměrně zima, pršelo a foukal vítr. Jsem ráda, že jsem si s sebou zabalila i kotníkové kozačky, které jsem teď po létě vytáhla poprvé. Boty od Vagabondu jsou skvělé na dlouhé chození, nebolí z nich nohy a do "podzimního" počasí jsou jako dělané. K nim jsem si oblékla skinny džíny, basic košili a přes ní nový svetr z &Otherstories, který mě dostal svou barvou. Přidala jsem crossbody kabelku od Rebeccy Minkoff, brýle a zlaté doplňky. Teď už jsem z Berlína zpátky, ale ještě mám pro Vás spoustu fotek :)


photos by Anička <3

blouse - Choies / knit - &Otherstories / jeans - Topshop / boots - Vagabond / bag - Rebecca Minkoff / watch - Michael Kors / sunglasses - Ray Ban / rings - Asos

SHOP THE LOOK