Winter is slowly coming, there is two week till Christmas and I am pretty sure that soon will be the temperatures very low. Dressing in winter might seem hard - to create an outfit, which looks good and keeps you warm is a little bit more challenging than in autumn. Today I would like to give you some tips "how to dress for winter"!

Zbývají dva týdny do Vánoc, venku se pomalu ochlazuje a jsem si jistá, že za nedlouho temploty klesnou ještě víc a začne sněžit. Vymýšlení outfitů v zimě je poměrně složité - vymyslet kombinaci, která je hezká a která Vás zahřeje může být celkem náročné. Proto bych Vám dneska chtěla dát pár tipů, "jak se obléknout v zimě".

1. WINTER ACCESSORIES

The first thing that comes to mind when you say winter it's huge scarves, gloves and caps. I think that all of them are a necessity for winter and that all for them can look very cool (and keeps you warm)! When it comes to scarves, you can wear printed or basic, round or long - they all look very cool. However I find difficult to find the right pair of gloves -  I prefer leather ones or my super cozy ones from Urban Outfitters.

První věc, kterou si se zimou spojím, jsou dolňky - šály, čepice, rukavice. Podle mě jsou nezbytnou součástí zimních outfitů a určitě se dají najít takové, které zahřejí a i dobře vypadají. Šály se nosí jak kruhové, tak dlouhé, jednobarevné i potištěné. Já mám ráda oboje, ale v zimě raději volím velké huňaté. S rukavicemi jsem měla celkem problém, dlouho jsem hledala takové, které by zahřály a vypadaly jako na svah. Mohu jen doporučit kožen(kov)é a nebo tyhle šedé z Urban Outfitters (vevnitř jsou mohairové, takže zahřejí i v mínus 20).

2. LAYERS

As mentioned in my last post - one of the few thing that I like about winter is layering - collared shirts under sweaters, biker jackets over cardigans and fur vests over leather jacket. There are many ways to layer and all of them look in an outfit unique!

Jak už jsem zmiňovala v posledním článku, vrstvení je jedna z mála věcí, které mám na zimě ráda. Myslím, že právě tenhle trend dělá zimní outfity zajímavé - koukající límečky u svetrů, kožené bundy přes cardigany, kožešinové vesty přes kožené bundy.  Možností je spousta a všechny v outfitech vypadají zajímavě!

3. COZY KNITS

I think that we all li to wrap up in big, cozy sweaters in winter. I personally love all knits, sweaters and cardigans. At home I own a pretty collection of them. This season I favoured turtle necks, however I love my American Apparel knits as well!

Myslím, že každý znás se v zimě rád "zachumlá" do velkého, teplého svetru. Já osobně takové svetry zbožňuju. Tenhle rok jsem si hodně oblíbila roláky, ale samozřejmě nedám nedopustit ani na moje oblíbené z American Apparelu!

4. BEIGE

One of the most trending colours this season is beige for sure. The colour is mostly worn on coat and sweaters. The colour looks great with black, nude, brown or denim! Often it is also worn with animal prints - like the leopard or snake print.

Jedna z barev této zimy je jednoznačně béžová. Nosí se hlavně na kabátech, svetrech a bundách. Skvěle vypadá v kombinaci s černou, hnědou, světlými barvami nebo s denimem. Často se také nosí s leopardím nebo hadím potiskem.

5. KNEE HIGH BOOTS

Another of the must-have trends of this season is knee high boots. Mostly worn in black, but in different finish - leather or suede, flat or heeled, a pair knee high boots is simply a must have. They can be worn with skinny jeans or with tights and a skirt.

Další z must-have trendů pro tuto sezonu jsou vysoké kozačky. Nosí se hlavně černé. Provedení jsou různá - bez podpatku, podpatkové, semišové i kožené. Nosí se se skinny džíny a nebo s černými silonkami a sukní.

6. LEATHER

There is no other season than winter to wear leather. Bringing different material into your outfit makes the whole look more interesting and takes it to another level. Leather can be worn basically on anything and combined with everything. One of my personal favourites!

Do žádného ročního období se kůže nehodí víc. Díky kombinanováním materiálů pak outfit vypadá mnohem zajímavěji. Kůže a koženka se nosí prakticky na všem - legíny, bundy, sukně - a také se dá kombinovat prakticky se vším.

7. PONCHOS

One of the hottest trends this season is the poncho-trend. Seen on runways (Burberry, Chanel) and celebrities (Olivia Palermo, Rosie Huntington Whiteley) made them a must-have. Ponchos look the best with a pair of skinny jeans and heeled boots.

Jedním z největších trendů této sezony jsou ponča. Hlavní zásluhu na tomto trendu má především Burberry, které jich na své přehlídce AW 2014/15 představilo hned několik. Kromě ponč od Burberry se nosí i jednobarevná a nebo s aztéckým potiskem. 

8. BLACK AND WHITE

Black and white outfits look really great in winter. One of the trends this year will be the houndstooth print, which can be worn on coats, skirts, scarves or dresses. However this is not the only black-and-white trend for the season, zebra print and basic black and white combinations are great as well!

Černo-bílé outfity v zimě vypadají skvěle. Jedním z hlavních "černo-bílých trendů" je kohoutí stopa. Nosí se na nejen kabátech a šálách, ale také na sukních nebo šatech. Také letí klasický kostkovaný a nebo zebří potisk.

9. KHAKI

Would it be winter without khaki colour? Khaki looks perfect on cozy parkas, so make sure you'll get one! Khaki looks the best with neutral colours - like black, white or brown.

Zima a khaki parka jsou věci, které k sobě neodmyslitelně patří. Sama žádnou parku ještě nemám a tuhle zimu bych to chtěla napravit. Khaki vypadá nejlépe s neutrálními barvami - jako je černá, krémová nebo hnědá.

10. SPORTY ELEMENTS

Sneakers, sneakers everywhere. Sporty elements are really trending this season - so get yourself a pair of Nike's or Adidas's. Sneakers can look really amazing if combined well, mostly worn with longer coats. And what about you? What are you going to wear this winter? I am looking forwards wearing my houndstooth coat, a lot of black, cozy scarves and sweaters!

Tenisky a sportovní elementy jsou dalším trendem pro tuto zimu. Pokud zrovna nemrzne, určitě se nemusíte bát vyrazit v Nikách nebo Adidaskách a delším kabátu. A co Vy? Co plánujete nosit tuhle sezonu? Já se tším na svůj kabát s kohoutí stopou, černo-černé outfity, velké šály a svetry!