Saturday, June 27, 2015

ALL ABOUT INSTAGRAM PHOTOS

ig16_Fotor_Collage1

Whenever I am meeting someone for the very first time, who happen to know my Instagram site, one if the first questions that pop is: "How did you make that you have so many followers?!" Well, I will probably disappoint most of you by saying, that there is no magic formula to get attention to your profile. However there are some things that can help you to get the attention and these I would like to share with you today.

Pokaždé když se s někým seznámím, kdo zná můj Instagram nebo mě sleduje, se mě hned zeptá: "Jak jsi to dokázala, že máš tolik sledovatelů?!" Asi mnohé z Vás zklamu, bohužel neexistuje žádný trik, kterým byste se nějak proslavili nebo připoutali pozornost, ale je pár věcí, které Vám přeci jen mohou pomoci. A o ty bych se tu dnes s Vámi chtěla podělit.

ig41_Fotor_Collage2

How to take the perfect picture?
First of all, the lighting and quality are the alfa and omega of the picture. Make sure that there is enough light (I prefer to shoot in the day light, which is the most natural). To post is amazing, but when the quality of the picture isn't great, just save the space for another one that is perfect! But remember, it's mostly random that makes the best pictures!

Jak vyfotit "perfektní" fotku?
Podle mě jsou u fotky důležité dvě věci - kvalita a světlo. Já fotím zásadně za denního světla - fotky pak vypadají přirozeně. Pokud chcete fotit večer i v noci, určitě dbejte na to, aby jste měli dostatek světla (jinak pak fotky budou zrnité a nekvalitní). U mě při přidávání fotek platí jedno pravidlo - kvalita nad kvantitou. Pokud není fotka podle mých představ, radši jí nezveřejním a přefotím ji, aby vypadala tak, jak chci. Mějte ale na paměti, že ty nejlepší fotky vzikají náhodou!

What effects do you use?
I've been a #teamvalencia for good two years, but then I started to dislike the effect. Dislike a lot. Now I am using the VSCO Cam (it's free, but if you want to more effect, you have to purchase it). I bought a couple of effects and usully play around with them in order to find which one I like the best.  Sometimes I use Picfx instead and edit the photos in Afterlight. Then I upload the photo to Instagram, where I add brightness and contrast. And voilà, here you go!

Jaké používáš efekty?
Od chvíle, co jsem si založila Instagram, jsem fotky přidávala v Efektu Valencie. Ta se mi ale po dvou letech přestala líbit a tak jsem ji vyměnila za aplikaci VSCO cam (jedná se o neplacenou aplikaci, ale rozšíření efektů je zpoplatněné). Tam jsem si zakoupila i pár rozšíření a vždycky na fotce zkouším různé efekty a vyberu ten, který se mi líbí nejvíce. Někdy místo VSCO použiju Picfx. Když se mi nelíbí barva fotky, nahraju ji do Afterlight, kde se barvy jednoduše upravují. Pak už jen nahraji na Instagram, přidám jas a kontrast a voilà - hotovo!

ig10_Fotor_Collage3

How do I get more attention to my profile?
The first step is to post quality images with some sort of idea behind it and something a little personal. Also if you are going to post frequently, the chances of getting more attention to your profile are higher (for example I add 2 - 3 photos a day in average). And of course, use tags! If you own a blog/website/any profile, simply connect it to Instagram, which can also help you!

Jak si získám pozornost?
Asi úplně nejdůležitější věcí je přidávat kvalitní fotky, s nějakým nápadem a něčím osobním. Pokud budete přidávat často, uslyší se o Vás snadněji (já například přidávám průměrně 2 - 4 fotky denně). A samozřejmě fotky taggujte! Pokud máte blog/webové stránky/profil na internetu, určitě si na ně(j) dejte odkaz na Váš Instagram. To také může pomoci.

What kind of pictures should I take?
Basically, anything you like! The only thing is that you should stick to some sort of style when taking pictures, for example mine would be fashion/travel/food.

Jaké bych měl/a fotit fotky?
Takové, jaké se Vám líbí! Každopádně by fotka měla mít nějaký nápad a neměli byste sdílet úplně všechno. Také bych doporučila fotit fotky v jednom stylu - ten můj by byl móda/jídlo/cestování.

IG90_Fotor_Collage4

Can I make money trough Instagram?
It feels pretty natural to me being able to make through Instagram, that's why I was shocked when some of you were surprised about this fact.  You cannot make money through Instagram directly, however you can collaborate with brands or getting paid for advertisement on your profile. It depends on the size of your account. Just remember to take pictures for the right reason, like your passions, not because of getting paid!

Dá se pomocí Instagramu vydělávat?
Osobně mi přišlo celkem šokující zjistění, že se mnoho z Vás divilo, že se dá Instagramem vydělávat. Pro mě je tohle přirozená věc a ikdyž o svých financích mluvím nerada (protože mi to přijde jako osobní věc), musím přiznat, že většinu příjmu mám právě z Instagramu. Aplikací jako takovou se vydělávat peníze nedají, ale můžete spolupracovat s různými značkami nebo být placeni za umístění reklamy na svém profilu (případně oboje). Všechno ale záleží na velikosti účtu a jak se značce Vaše fotky líbí. Fotky byste ale měli sdílet, protože chcete, ne proto, že dostanete zaplaceno.

Final tips?
- Be patient. No one hits 100k over night. To build my account took me good two years.
- Interact with your followers. If someone asks you in a comment, be kind and try to answer the question. However when you have the size of my Instagram account, it's really hard to answer all questions - especially on old photos.
- Quality over quantity. Better one good pictures that ten not so good.
- Stick to your routine. If you want to add pictures daily, do it so. This way your followers will know what to expect from you.
- Just be your self, post the pictures you like and stay positive!

Tipy na závěr?
- Buďte trpěliví. Nikdo nedosáhne 100k přes noc. Mně vybudování mého Instagramu trvalo dva roky.
- Komunikuje se svými followers. Pokud se Vás někdo na něco zeptá, pokuste se odpovědět. Sice s přibývajícími followers je opravdu těžké sledovat všechny komentáře, ale minimálně u nových fotek se to zvládnout dá.
- Raději jedna kvalitní fotka než deset nekvalitních.
- Dodržujte svůj rytmus. Pokud přidáváte fotky denně, měli byste to dodržet. Vaši sledovatelé pak budou vědět, co od Vás mají čekat.
- A jako poslední bod - buďte sami sebou, přidávejte fotky, které se VÁM líbí a zůstaňte pozitivní!

My Instagram - @fashioninmysoul
SHARE:

17 comments

 1. Love your pics so much!
  xoxo Lynda
  http://www.fashion-petite.blogspot.com/

  ReplyDelete
 2. I´m so in love with your instagram post, I love your photos :-* www.thepinkheartgirl.blogspot.de

  ReplyDelete
 3. Moc hezky napsané a ty tvé fotky se mi vždycky moc líbí! Mají takový nápad a styl :))

  ReplyDelete
 4. Skvelý článok! :) Tvoj Instagram sledujem pravidelne a vždy sa teším na nové fotky :)

  31shadesofaubergine.blogspot.sk

  ReplyDelete
 5. pěkně napsaný článek :) a po pravdě - ani mě nenapadlo, že by se Instagramem dalo vydělávat ;)

  ReplyDelete
 6. moc pěkný článek :)) A tvoje fotky jsou moc krásný!

  ReplyDelete
 7. Great tips, love seeing people's IG pictures, your ones are so pretty!! Good lighting is the key to everything! xx

  http://the-twins-wardrobe.blogspot.com/

  ReplyDelete
 8. Great post, your pictures are amazing! :)

  - Nena from http://nenangyn.blogspot.co.at

  ReplyDelete
 9. Uplne suhlasim! :)

  http://lubicakanichova.wix.com/overside

  ReplyDelete
 10. Hezky napad na clanek :) ja pridavam fotky z cestovani, mody a veci co me bavi :) ale zadaleko nemam tolik odberatelu co ty.. Sice bych chtela mit vic, ale jsem rada, Ze tam nam fotky, ktere se mi libi a cas od casu si je sama prohlidnu :)

  ClaudiasNewLife

  ReplyDelete
 11. Máš krásne fotky ♥ Chystám sa kúpiť zrkadlovku tak dúfam, že konečne moje fotky budú kvalitnejšie :)

  http://accessoriesforbeauty.blogspot.sk/

  ReplyDelete
 12. Tento článok je úžasný, máš krásne fotky a tvoje rady mi naozaj pomohli!

  ReplyDelete
 13. Nedozvěděla jsem se nic nového ani převratného, navíc mi přijde, že tvoje sledovanost je tak vysoká hlavně kvůli tomu, co je na fotkách než jaké fotky jsou. Když se totiž podíváš na různé profily na ig, tak nejvíce srdíček a followers maj vždycky ti, kteří fotí drahé věci a nebo celebrity ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Súhlasím.. Vždy majú najviac odberateľov ľudia, ktorí majú veľa peňazí, môžu si dovoliť kupovať drahé veci a navštevovať mnoho krajín.. Ľudia, čo žijú od výplaty k výplate asi nekúpia svojej dcérenke/synátorovi foťák za 1500€, len aby mal pekné fotky na instagrame :))) (a nie Barborka, brigáda nepomôže, tu zarábajú študenti okolo 100€/mesiac, nie tak, ako sa zrejme darí tebe... Cca 2000€? Podľa toho, čo všetko si si kúpila za "svoje"... ;) )

   Delete
  2. Nějak jsem přehlídla tu část, že potřebuješ foťák za 1500 abys měla hezký fotky? Já všechno fotim mobilem :) mimochodem vydělat se dá, jenom to chce opravdu chtít a ne si hledat výmluvy proč to nejde :)

   Delete
 14. Ďakujem za super článok o Instagrame, najviac ma zaujala časť o fotení, mohla by si sa tomu v budúcnosti venovať v samostatnom príspevku :-)

  keelifestyle.blogspot.sk

  ReplyDelete

THANK YOU FOR YOUR COMMENTS! - DĚKUJI VÁM VŠEM ZA KOMENTÁŘ!

Blogger Template Created by pipdig