Some time ago I received something vintage and something very beautiful from a store selling vintage designer items - Designer Vintage. Today I would like to show you what I got and also tell you something more about the store!

Nedávno mi od Designer Vintage přišel balíček, ve kterém jsem našla kabelku od Louis Vuitton. Sice jsem už dávala pár fotek na Instagram, ale myslím, že někteří z Vás ocení (trochu) víc fotek  a shrnutí mé zkušenosti s tímto vintage shopem - jako nakupující i prodávající!Louis Vuitton Noe bag in redDesigner-Vintage is a Netherlands-based store selling vintage pieces (bags, shoes, clothing, accessories). There are several users on the site, which sell their vintage pieces, Me, myself, sold there my Alexander Wang bag and I can guarantee the originality of the items there. After creating my account and putting the bag online, I received a call and was asked where I got the bag and had to send the original bill per email. 
I think there are many beautiful pieces on the site (I am crushing on the Chanel espadrilles) for a very good prices. The good news for you is that you can get 2 months their Front Row membership for free! The only thing you have to do is register, e-mail them and mention my blog! Happy Shopping!

Designer-Vintage je nizozemský eshop, ktrerý se specializuje na prodej vintage kousků - jak oblečení, tak i bot, kabelek a doplňků. Na stránkách naleznete snad každého známějšího návrháře - od Chanel, přes Pradu až po Mansura Gavriela. Sama jsem tam prodávala svojí Rocco bag, takže můžu potvrdit, že každý kousek pečlivě kontrolují (mně hned po vystavení inzerátu volali a musela jsem pravost dokládat účtenkou). 
Na stránkách mají opravdu super kousky za super ceny (já už plánuji koupi espadriellek od Chanelu). A pokud plánujete koupi nějakého vintage kousku i Vy, tak mám pro Vás super zprávu - můžete dostat 2 měsíční Front Row membership zcela zdrama! Stačí se jen zaregstrovat, kontaktovat je a zmínit můj blog!

Special thanks to Designer-Vintage