DSC_0590

Fashion Week, I am coming! This season I am flying to Paris, to see a little bit from the #pfw, new collections and get inspired by the street style. I cannot wait to see the city again, it's been 4 years since I've been to Paris andI I am kinda missing the capital of fashion! So, I will of course take all of you with me, at least through the lens and my iphone (and Snapchat - you'll find me there as Ondrackova). Tomorrow I am off, so bon au revoir!

Milý Fashion Weeku, už se nemůžu dočkat! Zítra odlétám "na týden módy" a už se nemůžu dočkat! FW jsem viděla už v Londýně a v Miláně, tak jsem zvědavá, jaký bude ten pařížský. Předhlídek mám jenom pár, protože si chci užít i město. Přecejenom jsou to už 4 roky, co jsem tam byla naposledy, a už mám plno míst, kam bych se chtěla podívat. Pokud máte nějaké tipy na kavárny, restaurace, hezká místa, tak budu ráda, když mi je napíšete do komentářů. Na Fashion Week Vás chci vzít s sebou, bohužel nemůžu osobně, ale alespoň přes foťák a mobil (hlavně Snapchat - kde mě najdete jako Ondrackova). Takže au revoir!

DSC_0600
DSC_0558

new heels from Luxurybags

DSC_0472 DSC_0480

I am really excited to try all of my new Dior cosmetics. I don't have much experience with the brand's cosmetics, but I will definitely tell you my opinion (products are - 5 Couleurs Cosmopolite nr. 766, Fix It concealer nr. 1, Dior Vernis nr. 982 and Rouge Dior Unique 956)

DSC_0459
DSC_0455
DSC_0502

finally I have a golden watch! (& new bracelet)