DSC_0033

New month, new amazing adventures in front of me. Today was my last day in Prague, before going off tomorrow (so excited about that!). I had a couple of meetings today, also went at hairdresser’s and left with these curls. How do you like these? I think I should wear my hair like this more often! My outfit is actually my favorite combination - turtle neck, skirt and the most amazing camel coat! I have added my Givenchy boots and new Saint Laurent bag! Also don’t forget to check my Snapchat (@Ondrackova) and Instagram to discover more about my travels!

Nový měsíc a několik cest přede mnou. A první hned zítra! Už se nemůžu dočkat a jako vždy, Vás vezmu s sebou alespoň pomocí fotek, Instagramu a Snapchatu (@Ondrackova). Dneska jsem byla ještě v Praze, měla jsem pár schůzek a také jsem byla konečně u kadeřnice. Vlnité vlasy moc nenosím, ale musím říct, že se mi teď líbí hodně. Co Vy na to? Na sobě jsem měla oblíbenou kombinaci sukně, roláku a camel kabátu. Přidala jsem ještě pocvokované kozačky a Saint Laurent kabelku. 
PS: Moc moc moc děkuji Všem, co mě podpořili hlasem v Blogerce Roku! Opavdu si toho vážím a moc to pro mě znamená. Od včera je možné hlasovat znovu a rozhodnout tak o finálním pořadí. Pokud si myslíte, že si to zasloužím, můžete mě podpořit znovu tady. Děkuju předem!

DSC_1081
DSC_1169 DSC_1104 DSC_1275 DSC_1066
DSC_1299
DSC_0028 DSC_1097 DSC_1303 DSC_1044

I am wearing:
H&M turtle neck (similar)
American Apparel skirt (similar)
Mango coat (similar)
Givenchy boots via Bruna Rosso (here) - 15% off with code VOGUEHAUS
Saint Laurent bag via Coltorti Boutique (here)
Marc Jacobs watch (similar)
Michael Kors bracelet (similar)
Celine sunglasses (similar)

SHOP MY OUTFIT