DSC_0047

Since a lot you have asked me about what I found my Christmas tree, I decided to show you what I got as presents today and it looks like I've been a good girl this year! So many beautiful presents, but the most beautiful gift to me is that I spent an evening full of love and happiness with my family (which doesn't happen a lot since I part-time live in Germany and am always on the go). What about you? Have been good or naughty? Tell me what you got in the comments, I'd love to know!

Několik z Vás zajímalo, co jsem našla pod stromečkem - proto jsem se rozhodla o tom tady napsat článek a své dárky Vám ukázat. Pod stromečkem jsem našla spoustu krásných dárků, včetně svojí první Hermès věci, ale tím nejkrásnějším dárkem pro mě bylo to, že jsem po dlouhé době byla doma s rodinou a Vánoce si opravdu užila - tím, že bydlím napůl v Německu, si rodiny moc neužiju. A co Vy? Co jste našli pod stromečkem? Budu ráda, když se o to podělíte v komentářích!

DSC_0238

Hermès Clic H bracelet (here)

DSC_0221 DSC_0253

Diptique candle "Opanox" (here)

DSC_0226

Prada gloves (gift from Bruna Rosso)

DSC_0181 DSC_0185

Tiffany's & Co. necklace (here)

DSC_0263

Clinique Acne Solutions Foundation (here), YSL Anti cernes concealer (here) and Chanel Madame Mademoiselle perfume (here)

DSC_0154

Gift from Forzieri - Michael Kors bracelet (here)


A gift from Forzieri (which you've already seen and you can get here)