barbora_berlin_02

Good morning everyone! Right now I am sitting at the International airport in Vienna. Last couple of days were crazy - a lot of stress, no sleep and spending more time on the airports, in the transportation and in the planes than on the ground. As you might know yesterday I flew from Barcelona to Vienna. From Vienna I was transported by car to Bratislava and this morning I got with a car back at the airport in Vienna and I am off to Paris - which I am truly excited about! Today I would like to show you one of my recent "grey on grey" looks. This time I went for a combination of a black turtle neck with a black skirt and threw a grey coat over it. I have added my grey Stuart Weitzman boots and grey Saint Laurent bag. I really like combining one colour and making the "monochrome" effect. What do you think?

Dobré ráno všem! Právě sedím na letišti ve Vídni a čekám na let do Paříže. Posledních pár hodin bylo náročných - málo spánku, hodně stresu a trávení víc času na letištích, v autech nebo v letadlech víc než "na zemi." Jak asi víte včera jsem z Barcelony letěla do Vídně, odkud jsem autem přejela do Bratislavy. Z té jsem dneska v 7 ráno odjela zpátky do Vídně, odkud letím do Paříže. Už se tam moc těším a mohu Vám zaručit, že fotky z ní budou stát za to :) Dneska mám pro Vás outfit, který jsem na sobě měla nedávno. Zvolila jsem "grey on grey" kombinaci. Obecně ráda kombinuji tóny jedné barvy v outfitu. Tentokrát jsem zvolila černý rolák se sukní a šedým kabátem. Outfit jsem doplnila šedou kabelkou a vysokými kozačkami Stuart Weitzman, které jsem si přivezla právě z Paříže. Tak jak se Vám look líbí?  

barbora_berlin_02I barbora_berlin_02.nov_2016_getty-61 (Copy) barbora_berlin_02.nov_2016_getty-46 (Copy) barbora_berlin_02.nov_2016_getty-49 (Copy) barbora_berlin_02.nov_2016_getty-51 (Copy) barbora_berlin_02.nov_2016_getty-58 (Copy) barbora_berlin_02.nov_2016_getty-45 (Copy)
barbora_berlin_02.nov_2016_getty-50 (Copy)
barbora_berlin_02.nov_2016_getty-47 (Copy)

pictures by The Styleograph

OUTFIT DETAILS 

Zara coat (similar)
Proenza Schouler turtle neck (similar)
Topshop skirt (similar)
Stuart Weitzman boots (similar)
Saint Laurent bag (similar)
Celine sunglasses (similar)
Gucci belt (here)
Marc Jacobs watch (similar)
Hermes bracelet (similar)

SHOP MY LOOK