Tuesday, February 21, 2017

PINK IN BARCELONA

DSC_0152 (1)2-4

As you could read in my last post, baby pink is going to be one of the colours, which I am planning on wearing a lot in spring. I really like the colour, I think baby pink looks soft and feminine. Today I decided to go for my baby pink coat, together with my grey skinny jeans, a simple top and baby pink pumps. I have added my new J.W. Anderson Pierce bag, which arrived a couple of days ago. I already have one baby pink in my collection, yet I think that this one looks more modern and chic. I have added my Celine sunglasses and of course my LOVE bracelet by Cartier. Today is my last day in Barcelona, because tomorrow I am off to Milano, which I am really excited about! Can't wait to share all the pictures from there with you! 

Jak můžete vědět z minulého postu, baby pink je jedna z barev, kterou na jaře plánuji nosit hodně. Baby pink jsem si oblíbila už minulé jaro a i tento rok bude pro mě klíčovou barvou. Dneska jsem si na sebe oblékla můj světle růžový kabát, ke kterému jsem přidala šedé džíny a lodičky v baby pink. Outfit jsem doplnila světle růžovou kabelkou od J.W. Anderson, která mi přišla teprve před pár dny. Musím říct, že se mi teď líbí mnohem víc než moje růžové Valentino. Přijde mi modernější a vyhovuje mi i zlatým kováním. Outfit jsem doplnila brýlemi Céline a samozřejmě bych nevyšla bez mého náramku Cartier, který prakticky nesundavám. Dneska jsem poslední den v Barceloně a už se těším do Milána, kam se chystám po roce - určitě se můžete těšit na spoustu příspěvků!

DSC_0157-2
DSC_0354-2 DSC_0241-2 DSC_0331-2
DSC_0232-2
DSC_0342-2


OUTFIT DETAILS

Missguided coat (similar)
Topshop top (similar)
Topshop jeans (similar)
Zara heels (similar)
J.W. Anderson bag (here)

SHOP MY LOOKSHARE:

12 comments

 1. You're looking so elegant and beautiful in this outfit! LOVE this coat!

  https://lartoffashion.com/how-to-wear-pink/

  ReplyDelete
 2. jéj, lodičky sú prekrásne :) milujem baby pink farbu!

  Sabi z blogu Beautiful savage - GIVEAWAY

  ReplyDelete
 3. Very beautiful bag! :)

  www.theinvisiblebutterfly.com

  ReplyDelete
 4. Krasny outfit Baru! Ta barva ti strasne slusi a hlavne ted na jaro je super! No a ta kabelka, OMG, ta je boziiii!
  Sandra / http://shineoffashion.com
  https://www.instagram.com/sandraslusna/

  ReplyDelete
 5. Baby pink a sivá sa mi spolu veľmi páčia :) Musím si zaobstarať niečo v takej ružovkastej, je to fakt pekná farba na jar :)

  www.sinnamona.blogspot.com

  ReplyDelete
 6. That snow looks so fun (or I'm just from the south) and I love all these tips! I literally don't have a pair of snow boots but these look amazing… Techlazy.com

  ReplyDelete
 7. This comment has been removed by a blog administrator.

  ReplyDelete
 8. Your photos on your blog are just stepping up their game. So beautiful.

  Joseph Donahue

  ReplyDelete

THANK YOU FOR YOUR COMMENTS! - DĚKUJI VÁM VŠEM ZA KOMENTÁŘ!

Blogger Template Created by pipdig