Monday, October 22, 2018

SUNSET IN OIA

oia3dh-2

Good morning everyone! Today I've got another post for you, this time shot while our dinner at the Andronis Luxury Suites, where we were staying. The hotel was really amazing and it's the best experience I had here in Santorini (this is NO AD, I paid the stay myself). For this special occasion I chose this amazing dress from Needle & Thread which always turns heads. I think it's really special and unique - so perfect for amazing night outs and the price is affordable given how the dress looks like. I have paired it with my newly refreshed Dior slingbacks and my dark blue Chanel bag. So, how do you like it?

Krásné ráno všem! Dneska mám pro Vás další post ze Santorini, tentokrát focený přímo v hotelu, ve kterém jsme byli ubytovaní - Andronis Luxury Suites. Musím říct, že hotel na mě opravdu zapůsobil a byl to ten nejlepší pobyt, co jsme tady na Santorini zažili (poznámka - tento post NENÍ sponzorovaný, pobyt jsme si platili soukromně). Na večeři jsem zvolila tyto krásné, tmavě modré šaty od značky Needle & Thread, které vždycky upoutají pozornost. Myslím, že se skvěle hodí na slvanostní příležitosti a myslím, že i cena je přijatelná. Šaty jsem zkombinovala s mými Dior sligbacks a tmavě modrou Flap Bag od Chanelu - tak jak se Vám fotky líbí?

oia1-2 oia4-2 and-2 oia2dh-2
OUTFIT DETAILS

Needle & Thread dress (here)
Dior slingbacks (here)
Chanel bag (similar)

SHOP MY LOOKSHARE:

3 comments

  1. Your Greece travel photos make me so jealous! Whether it's daytime, nighttime or sunset, the views the beautiful! ❤️❤️

    Charmaine Ng | Architecture & Lifestyle Blog
    http://charmainenyw.com

    ReplyDelete

THANK YOU FOR YOUR COMMENTS! - DĚKUJI VÁM VŠEM ZA KOMENTÁŘ!

Blogger Template Created by pipdig