Saturday, December 8, 2018

LOGOMANIA

market2-2

Good morning everyone! I hope you are all doing well! Today I've got for you another post from Vienna, which  - just like the last - was shot directly at the famous Christmas Market at the Vienna's City Hall. This time I decided to wear a complete opposite of my last look. This time I went for an all-black combination, wearing my new Burberry coat in a combination of my black turtle neck and a skirt. I have added my new Fendi tights, which I actually really like. I know this is not going be everyone's cup of tea, but I think they look amazing. I have added a pair of sock boots and my red Fendi bag to match the tights and to make the outfit a little outstanding. As you can see, I also did a little bit of pre-Christmas shopping in Vienna and I got some amazing pieces which I can't wait to show you!

Krásné ráno všem! Dneska mám další post, který jsme nafotili ve Vídni a zároveň i další post, který je focený přímo na vídeňských vánočních trzích. Tentokrát jsem se rozhodla si obléct outfit, který je úplných opakem posledního postu - a to "all black look". Na sebe jsem si tedy vzala nový kabát Burberry, který jsem si pořídila jako náhradu za můj Red Valentino, který mi minuký rok ukradli. Ke kabátu jsem přidala černý svetr a sukni v kombinaci s novými silonkami Fendi, do kterých jsem se zamilovala. Je mi jasné, že se nebudou líbit všem a že to nebude styl pro každého - mně se ale líbí a přijdou mi jako skvělé oživení. Outfit jsem doplnila černými, ponožkovými kozačkami a červenou kabelkou Fendi, která nejenže ladí s mými silnokami, ale zároveň také celý look osvěžuje. Jak můžete vidět ve Vídni jsem se trošku "rozjela" s nákupy a už se nemůžu dočkat až Vám ukaážu, co jsem si pořídila!

market8-2
market-2 market6-2 market3-2 market5-2 market4-2

OUTFIT DETAILS


Burberry coat (similar)
Proenza Schouler sweater (similar)
Zara skirt (similar)
Fendi tights (similar)
Fendi bag (here)
Louis Vuitton boots (similar)

SHOP MY LOOK

SHARE:

5 comments

 1. Great <3

  www.evdaily.blogspot.com

  ReplyDelete
 2. Mne sa teda tie fendi silonky pacia a tiez si myslim, ze je to skvele ozivenie all black looku rovnako ako cervena fendi kabelka :)

  www.sinnamona.blogsot.com

  ReplyDelete
 3. Krásne fotky a perfektný outfit!♥ Tá kabelka nemá chybu♥

  Accessoriesforbeauty

  ReplyDelete
 4. She is looking so smart in black wool long coat thank you for sharing with us!! Sherlock Coat

  ReplyDelete
 5. As I checked, this is a awesome post. I love it, thanks for sharing.

  Blog | Guest Posting | Content Sharing Site

  ReplyDelete

THANK YOU FOR YOUR COMMENTS! - DĚKUJI VÁM VŠEM ZA KOMENTÁŘ!

Blogger Template Created by pipdig