Tuesday, February 12, 2019

HELLO FROM THE MOUNTAINS

pink-2

Good morning everyone! My last post was from sunny Miami and this time I have a post for you from the opposite side of the ocean - from lovely Switzerland! Bürgenstock has been on the top of my bucketlist for some time now, so we decided to change the scenery a little bit and go there for 2 lovely nights. We started out stay at the luxurious Waldhotel, where I also took these outfit shots. I think the scenery is absolutely amazing and I can't wait t show you more in my next posts! This time I went for this amazing, handmade chunky knit in pink, which I absolutely LOVE, LOVE, LOVE! I have added a pair of skinny black jeans and a white top. I went for my Chanel Chevron bag, which goes with the pink perfectly, and a pair of studded Givenchy boots, which are so comfy! So, how do you like the look and the shots?

Krásné odpoledne všem! Pláž jsme už vymněily za hory a tak Vás zdravím ze zasněženého Švýcarska! Dneska jsem si pro Vás nachytsala outfitový post, který jsme fotili v hotelu Waldhotel, ve kterém jsme byly ubytované. Bürgenstock byl na mém bucketlistu už nějakou dobu, a tak jsem ráda, že jsme se sem konečně dostaly. Na sebe jsem si tentokrát oblékla můj oblíbený růžový kardigan, pod který jsem si vzala obyčejné tričko, společně s černými skinny džíny. Přidala jsem ještě svojí oblíbenou šedou Chanelku a pocvokované kozačky Givenchy. Tak jak se Vám fotky líbí? Už se nemůžu dočkat až Vám ukážu víc z tohoto pohádkového pobytu!

pink10-2 pink9-2 pink2-2 pink7-2 pink12-2

OUTFIT DETAILS


Topshop top (similar)
Topshop jeans (similar)
Mums Handmade sweater (similar)
Chanel handbag (similar)
Givenchy shoes (here)

SHOP MY LOOK
SHARE:

4 comments

 1. Ah, you always make me want to jump on a plane and travel to where you are. It's snowing where I am right now and just thinking about being up in the Swiss Mountains, snow all around (very Chronicles of Narnia like) sounds magical. And this pink sweater is so cute! Have a great time, stay warm, and enjoy yourself :)

  Isabella | www.beingisabella.com

  ReplyDelete
 2. Pani, ten cardigan je uzasny. <3

  ReplyDelete
 3. Veľmi sa mi páči kombinácia sivej s ruzovou :)

  www.sinnamona.blogspot.com

  ReplyDelete

THANK YOU FOR YOUR COMMENTS! - DĚKUJI VÁM VŠEM ZA KOMENTÁŘ!

Blogger Template Created by pipdig