Wednesday, April 17, 2019

RED IN DUBAI

Anton Pole_ALEX&ANTON_221_Date 04.04.2019

Hello from sunny Dubai! Today I've got a post for you from the United Arab Emirates, where I got the chance to fly with the brand Bvlgari and Bvlgari Hotels. It's been exactly a year since I visited Dubai, so of course I said yes and joined them on this amazing trip full of experiences! Today I've got a post for you which I shot at the Bvlgari Resort Dubai. The luxurious hotel is just a few minutes away from the Dubai Mall, and offers not only a great service, a lot of privacy and an amazing experience, but has also a direct view on the skyline (including Burj Khalifa) and the Burj Al Arab. Inside of the hotel you'll also find a yacht club - so in case you'd like to do a tour, they would be very happy to make that come true - and that's HIGHLY recommended by me! For my look, I chose this amazing red dress with sequins, which is a real attention catcher. I have added my Dior slingbacks together with this golden Serpenti bag in a snake skin imitation which I honestly fell in love with. I think it's such a special and unique piece, yet goes very well with both day and nightstyles and many colours from the colour palette. I also got the chance to wear this amazing diamond necklace, which I think is a dream-come-true. What do you think?

Zdravím Vás všechny z Dubaje! Přesně po roce se mi naskytla příležitost se do UAE znovu podívat - tentokrát mě sem pozvala značka Bvlgari a Bvlagri Hotels. Původně jsem s nimi měla ještě předtím letět i na Bali, ale jelikož jsem měla již zabookovaný trip do Amsterdamu, rozhodla jsem se přiletět až do Dubaje a poté do Milána. Tento post jsme fotili přímo v Bvlgari Resort Dubai, který se nachází kousek od Dubai Mallu, a kromě skvělého servisu, výborného jídla a klidu,nabízí také krásný výhled na dubajskou skyline (včetně Burj Khalify) a Burj Al Arab. Na sebe jsem tentokrát zvolila krátké, červené šaty s flitry, které byly opravdovým "attention catcher". K šatům jsem přidala oblíbené slingbacks od Diora a také zlatou kabelku Serpenti s imitací hadí kůže, kterou jsem si zamilovala na první pohled. Přestože je kabelka velice unikátní, dá se skvěle kombinovat k denním i nočním outfitům a hodí se také k mnoha barvám. Outfit jsem ještě doplnila diamantovým náhrdelníkem Serpenti, který je opravdu nepopsatelný. Tak jak se Vám fotky líbí?

Anton Pole_ALEX&ANTON_222_Date 04.04.2019 Anton Pole_ALEX&ANTON_228_Date 04.04.2019 (1) Anton Pole_ALEX&ANTON_225_Date 04.04.2019 Anton Pole_ALEX&ANTON_229_Date 04.04.2019 Anton Yod & Alex Slash _Bvlgari_214_Date 06.04.2019 Anton Pole_ALEX&ANTON_227_Date 04.04.2019 Anton Pole_ALEX&ANTON_231_Date 04.04.2019 Anton Yod & Alex Slash _Bvlgari_150_Date 06.04.2019
Anton Yod & Alex Slash _Bvlgari_213_Date 06.04.2019

OUTFIT DETAILS

Sisters The Label dress (similar)
Bulgari bag (similar)
Bulgari necklace (similar)
Bulgari sunglasses (similar)

SHOP MY LOOK
SHARE:

3 comments


 1. Very beautiful!
  At first glance, I was attracted by the style of wearing in your photos.
  I never thought that this style of clothes can have such a beautiful effect!
  beautiful!
  I like red!
  Like your blog.
  :)
  luxhairshop straight wigs online

  ReplyDelete

THANK YOU FOR YOUR COMMENTS! - DĚKUJI VÁM VŠEM ZA KOMENTÁŘ!

Blogger Template Created by pipdig