Monday, June 3, 2019

GREETINGS FROM HAMBURG

hh-2

Good evening everyone! Today I've got a post for you from the city of Hamburg, which we visited for the first time in order to shoot a campaign - I have to say that Hamburg made a very nice first impression on me! For my first look, I decided to wear my favourite summer dress which I am so in love with. I am currently thinking about buying another one from the brand For Love and Lemons which I think have many cute pieces! I have added my white blazer, which dupe you can find by the brand Closed. I have added my favurite pearl sandals and a matching bag by Chanel. I also couldn't leave the house without my new pearl hair clips which are a great detail! You can get similar ones here!

Krásný večer všem! Doufám, že se máte dobře. Dneska mám pro Vás post z Hamburgu, kam jsme se vydali fotit jednu kampaň. V tomto městě jsem poprvé a musím říct, že na mě opravdu zapůsobilo. Na sebe jsem tentokrát zvolila svoje oblíbené krajkové šaty. Svojí sbítku plánuji rozšířit ještě o nějaké od značky For Love and Lemons, která má opravdu náderné kousky. K šatům jsem přidala bílé sako - podobné seženete u značky Closed. Přidala jsem ještě perlové sandálky, společně s perlovou Chanelkou. K obojímu se shvěle hodí moje nové perlové sponky, které seženete například tady!

hh3-2 hh8-2 hh5-2 hh2-2

OUTFIT DETAILS


Lost in Lunar dress (similar)
NAKD blazer (similar)
Chanel bag (similar)
Chanel shoes (similar)

SHOP MY LOOK


SHARE:

4 comments

  1. Hamburg je nejkrasnejsi. <3

    ReplyDelete
  2. This is one of the best bitcoin exchanger trusted platfrom where you can convert any cryptocurrency with paypal, moneygram, perfect money, bank account or any other account. This is best chance for you to get best services. Visit now for more details.

    ReplyDelete

THANK YOU FOR YOUR COMMENTS! - DĚKUJI VÁM VŠEM ZA KOMENTÁŘ!

Blogger Template Created by pipdig