Thursday, August 1, 2019

COTTON CANDY

louvre8-2

Bonjour, Paris! Today I've got a post for you from the Louvre, another famous location in Paris. We decided to do an early morning and thus being there really early, the place was already crowded with people and tourists. I decided to wear a combination of pink and beige - I put on my favourite ruffle dress from Asos, which I bought last year on sale and it was one of the best dress investments in my life. I think it's really different and it gives me this marshmallow vibe! I have paired the dress with my new beige Saddle bag - which btw you'll be seeing a lot on my account - and my Dior slingbacks in the same colour which I am in love with. So, how do you like the look?

Bonjour, Paris! Dneska mám pro Vás další post z Paříže - tentokrát focený u ikonického Louvru. Na focení jsme si přivstaly, ale již kolem 8. hodiny ranní u něho byly neskutečné fronty, takže jsem ráda, že se nám fotky povedly vyfotit bez davů turistů. Na sebe jsem tentokrát zvolila tyhle mini růžové, volánkové šaty, které jsem si pořídila minulý rok ve slevách a nemůžu si je vynachválit. K nim jsem přidala novou Saddle bag - kterou tu uvidíte rozhodně často - a slingbacks od stejné značky ve stejné barvě. Tak jak se Vám fotky líbí?

louvre2-2
louvre4-2 louvre6-2
louvre5-2
louvre-2

OUTFIT DETAILS

Asos dress (similar)
Dior slingbacks (similar)
Dior bag (similar)

SHOP MY LOOKSHARE:

2 comments

  1. I chose to wear a mix of pink and beige - I put on my preferred unsettle dress from Asos, which I purchased a year ago... Rock Star Jackets

    ReplyDelete
  2. I could never pull off a dress like that - but it looks so good on you! Very cute!

    Charmaine Ng | Architecture & Lifestyle Blog
    http://charmainenyw.com

    ReplyDelete

THANK YOU FOR YOUR COMMENTS! - DĚKUJI VÁM VŠEM ZA KOMENTÁŘ!

Blogger Template Created by pipdig