Tuesday, October 15, 2019

BACK TO PINK

saintaymes2-2

Good morning guys! After some dark outfits, I have one look for you in more bright, light colours. In London there are a few places which I always visit and this café is definitely one of them. I matched my look with the place and wore a pink top in a combination with classical blue jeans by the brand Paige. I have added a baby pink coat in the same tone as the blouse which I think looks really nice together. I put simple, black boots on and as for my bag - this time I went for my favourite pearl Chanel bag which matches perfectly my headband with pearls. So, how do you like the post?

Krásné dobré ráno všem! Po několika outfitech v tamvších barvách mám pro Vás look v jasnějších barvách. Svůj outfit jsem tentokrát sladila s pozadím - kavaárnou, kterou při své návštěvě Londýna nikdy nevynechám. Na sebe jsem si tedy oblékla růžový top v kombinaci s modrými džínami značky Paige a světle růžovým kabátem z Designer Remix. Outfit jsem doplnila černými, kotníkovými kozačkami a oblíbenou perlovou Chanelkou, která se perfektně hodí k perlové čelence. 

saintaymes3-2 saintaymes7-2 stayemes-2 saintaymes5-2

OUTFIT DETAILS

Lovers + Friends top (similar)
Paige jeans (similar)
Designer Remix coat (similar)
RAYE boots (similar)
Chanel bag (similar)

SHOP MY LOOK
SHARE:

4 comments

 1. So pretty! I personally think pink is a really hard colour to pull off (at least for me) but you make it look so good! ❤️✨

  Charmaine Ng | Architecture & Lifestyle Blog
  http://charmainenyw.com

  ReplyDelete
 2. The bag is so interesting!
  Greetings from Poland,
  Izikova / http://izikova.pl

  ReplyDelete
 3. The coat is so cute!

  https://brightdecember.blogspot.com/

  ReplyDelete

THANK YOU FOR YOUR COMMENTS! - DĚKUJI VÁM VŠEM ZA KOMENTÁŘ!

Blogger Template Created by pipdig