Saturday, March 10, 2012

chanel beauty

Chanel nail polish / Chanel powder / Chanel eye shadow palette

My dearests readers!

Here is a post about my Chanel cosmetics products I own. Well, I don´t have many products from Chanel, because in my country it is so expensive, but I got some pieces at final sale at Douglas. Not only that you have wonderful make-up, the design of their products is amazing too! I love their nail polishes, because they make them in lots of different colours and they look really pretty on nails! 

Dnešní článek je o kosmetických produktech od Chanelu, které mám. No, opravdu jich nevlastním mnoho, protože v Čechách jsou nehorázně předražené, ale když se rušil Douglas, koupila jsem je za přijatelnou cenu ve výprodeji. Nejenom že tyto produkty vykouzlí nádherný make-up, jejich design je také moc pěkný, například logo značky navrchu produktu! Miluji jejich laky na nehty, protože je dělají v hodně barvách, od tmavých po pastelové a vypadají velice pěkně na nehtech!SHARE:

13 comments

 1. laky od chanelu sú nádherné,ale čítala som na ne niekoľko recenzií a vo všetkých bolo,že vydrží maximálne 2 dni

  ReplyDelete
  Replies
  1. No, někdy mi slezl po dvou dnech, jindy mi vydržel asi dní pět. Nevím čím to je. Ale líbí se mi jak vyadají :)

   Delete
 2. wow, love the Chanel products!

  xxx
  http://thefashionsky.blogspot.com

  ReplyDelete
 3. I dont have anything from their, but their foundation powder! it is SO good! I want to get some nail polishes from their too, they look really good! :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. I do not own much too, but I love their cosmetics! I hope you´ll get some!

   Delete
 4. I saw on a really old post of your blog that you have a cat.(I hope nothing bad has happened to her, if you know what I mean) Can you take some photos of her and post them? I love cats and yours looked very beautiful!!! If you do I'll follow you, I promise.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hello lovely Anon! Well, we used to have two cats, but a bad thing happend to one of them, if you know what I mean, but I still have Blair, my only cat right now. Well, I am sure if I want to, but I could :)

   Delete
  2. Ohh, I'm so sorry. I had a cat for 8 years and she died. My life was meanless that time and I used to cry all day. I'm over it now though. May your cat rest in peace! I'm looking forward to the cat post ;)(I'll follow you via bloglovin')

   Delete
  3. Thank you, but it´s okay till now. :)

   Delete
 5. mám od chanelu lak a nevím, přijde mi stejně dobrý jako třeba značka OPI. ne vždycky značka = 100 % kvalita.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ano, souhlasím s Tebou. Mně se ale líbila tadle barva a navíc byl levnější než OPI. Takže jsem si řekla, proč ne :)

   Delete

THANK YOU FOR YOUR COMMENTS! - DĚKUJI VÁM VŠEM ZA KOMENTÁŘ!

Blogger Template Created by pipdig