Romwe dress HERE
Today I am making this post to show you some my new clothes I received. I already told you about this white dress I got at Romwe.com and I will try to make an outfit post this weekend! My mom also bought this dirty thing - caramel Häagen-Dazs ice cream. I really adore their ice creams and it tastes just like heaven!

Dnešní postem Vám chci ukázat moje nové věci, které jsem mi přišly poštou. Už jsem se zmínila o nových šatech se "studs" od Romwe.com. O víkendu se pokusím udělat oufit-fotky, aby jste viděli, jak vypadají na těle. Moje mamka koupila tudle Häagen-Dazs karamelovou zmrzlinu, která chutná prostě skvěle!
dress and ombre sweater TOPSHOP ( through e-bay)

Today I also found two packages in my mailing box! And there were this dress from Topshop and the studded ombre sweater from Topshop too!! I have purchased these two through e-bay because Topshop does not sell them anymore online and not even in their stores. I was scared about the size. I have not tried it yet, but it looks like it could fit me.

Dneska mi přišly dva balíčky s těmadle kousky! Objednala jsem si z e-baye, protože na oficiálních stránkách Topshopu nebo v obchodech už je neměli. Trochu jsem se bála velikosti. Sice jsem si ještě nezkoušela, ale vypadají, že budou sedět. Oba. Za to jsem ráda. Třetí kousek by měl dorazit příští týden.
And here are some details of my newies! This friday I will maybe go in the city because I would like to know wheather they sell the Ray Ban Meteor sunglasses there. I want them for my birthday which is on 11th of June, yaaaay!

A nakonec ještě nějaké detaily. Tenhle pátek bych se snad měla dostat do města, protože se potřebuji  podívat, jestli tam náhodou nemají Ray Ban "Meteory", protože si je chci vyzkoušet předtím než je objednám z internetu. Jako dárek k mým narozeninám, které jsou 11.června, yaaaaaay! Nezapomeňte se zúčastnit mojí giveaway!

PS: Don´t forget to entry my GIVEAWAY 1. and GIVEAWAY 2!