blouse HERE / shorts HERE / heels HERE / sunglasses Ray Ban / necklage Chanel

I promised to post an outfit with pieces I showed you in last posts. Here it is. I did not expect that the shorts will look so great! You can buy them HERE. I like them a lot! And the blouse is perfection too. I got it HERE. Also I am wearing my heels with metalic tip ( product link - HERE ).

Slíbila jsem outfit s mými novými kraťasy ( TADY ) a halenkou ( TADY ). Opravdu jsem nečekala, že ty kraťasy budou vypadat až tak dobře! Moc se mi líbí a ten "high waist" jim ještě přidává na kráse! K tomu jsem si obula lodičky s metalickou špičkou ( TADY ).
 This is how the whole outfit looks like! 

Takhle nějak vypadá celý outfit.
I am getting depresed by the Czech students - they have holiday and I am still at school. I am really looking forwards to my visit in Paris (25th - 30th July 2012). It will be the best time ever, I hope. I am still waiting for some packages with my new clothes. I really hope it will arrive as soon as it is possible. I will of course take pictures once it will arrive for you!

Celkem mě deprimuje, jak si každý do statusu nebo na blog píše: "Konec školy, jenom volno!" Já mám ještě 3 týdny školu a už umírám. Jediné, co mi to zpříjemňuje, jsou balíčky, které mi mají přijít a na které netrpělivě čekám. Už se na ně nemůžu dočkat. Samozřejmě věci hned vyfotím a podělím se s Vámi. Už se nehorázně těším do Paříže (25 - 30. července 2012 ). Jedu tam s mojí spolubydlící ( = dobrou kamarádkou ), takže doufám, že si to užijeme.