I am a person who prefers simple pieces. I am wearing black like a lot and a black simple top is a fashion statement that will never be out, in my opinion. You can combinate it just with shorts and go to the beach or with some sequin shirt and go to an event. It is wearable in day- and night- time. I always bought the tops from H&M or other brands, but after some time there were some small holes in the shirt which looked awfull. That is the reason why I decided to buy this simple black top from Acne, which was on sale. But the price was still high.

Z mých outfitů jste si určitě všimli, že nosím černou. A to hodně. Klasický černý top bez potisku je podle mně něco, co nikde nevyjde z módy. Je kombinovatelný takřka se  vším. Vždycky jsem si takovéto topy kupovala v H&M nebo v podobných obchodech, ale po nějaké době se mi v nich udělaly malé dírky a já si mohla jít triko znova. Proto jsem se rozhodla investovat do černého topu od Acne. Koupila jsem ho na jejich oficiálních stránkách. Přestože byl zlevněný, nebyla cena dvakrát nízká.


This is how the top looks like. The material is really nice and it is a little bit A-shape shirt. If you want to invest in some Acne shirt too, check sales on acne.com, because I got there this top!

Tady můžete vidět, jak top vypadá celý. Je vyroben z velice příjemného materiálu. Jeho tvar je trochu do A. Jestli si také chcete pořídit takovýto top, určitě se podívejte na slevy na www.acnestudios.com!