Photobucket

Today I have an outfit that I have worn last week. I got bored how everyone is wearing the jeans material on their bottoms - so I changed it and worn it on my blouse. Because I wanted to keep the look more autumn I just added dark red pants which are really hot this season! It wasnt that hot, so I took out my Topshop booties. Then I just added some golden jewerly and studded belt from Zara which I brought from Florida. I had so many things to take with me, so I went for the Céline bag. And if you wondring what I am doing now - I am enjoy the lovely atmosphere of London! Definitely keep checking my Instagram. I can not wait till showing you all my pictures from London!

Tento oufit jsem na sobě měla minulý týden. Celkem mě už nudilo, jak všichni kolem mě nosí džínovinu jenom na kalhotech, kraťasech nebo sukních. Proto jsem se rozhodla si obléknout džínovinu na košili, a ne na kalhotech. Chtěla jsem nechat look podzimní, a tak jsem zvolila kalhoty vínové barvy. Nebylo až zas tak teplo, a proto jsem si vzala kozačky z Topshopu. Šáhla jsem po mých oblíbených zlatých doplňcích. Jelikož jsem šla i do města a měla s sebou hodně věcí, vzala jsem si kabelku Céline. A jestli Vás zajímá, co dělám právě teď - užívám si Londýna a už se nemůžu dočkat, až Vám ukážu všechny fotky!

Photobucket Photobucket Photobucket

jean blouse - H&M / pants - Marshalls / belt - Zara / boots - Topshop / necklace - Chanel / watch - Michael Kors / bracelet - Topshop / bag - Céline