Photobucket

Today as I promised I show you what I have worn at the Dreft Fashion Week afterparty on Friday.  I really did not know what to wear but I said to myself that I cant get wrong with a dress. I took a lovely dress in blue. Because it was cold that day I paired it with black tights, wedges heels and a coat that I brought from Boston last year. I didnt want to take a big bag with me - so I decided to wear my YSL clutch for the evening. Right now I am in the middle of packing because I am going to go to London for 5 days! I am so happy about it. But this time I wont share with you daily, I will make one post once I will be back. During the time I will have some automatic posts for you!

Dnes, jak jsem slíbila, Vám ukážu outfit, který jsem na sobě měla v pátek na Dreft Fashion Weeku. Nejdřív jsem nevěděla, co si na sebe obléct, ale pak jsem si řekla, že šaty nic zkazit nemůžu. Jelikož byla celkem zima, musela jsem si pod ně vzít silonky. Přes šaty jsem si oblékla kabát, který jsem si přivezla z Bostonu a boty jsem měla na malé platformě. Nechtěla jsem si brát velkou kabelku - proto jsem si vzala jenom malou přes rameno od YSL. Dnes balím, balím a balím, protože odjíždím na 5 dní do Londýna! Moc se tam těším. Mám už velké plány, tak snad se mi nijak nepokazí. Tentokrát s Vámi ale nebudu v kontaktu každý den, udělám článek až se vrátím. Mezitím tu budou ale automatické články!

Photobucket Photobucket Photobucket

dress - Romwe (link) / fur - Forever 21 / tights - H&M / wedges - Michael Kors / bag - YSL / belt - Moschino / necklace - Chanel / watch - Michael Kors / bracelets - Topshop, Vj-style

photographer: Kamil