Photobucket

Today I have a little surprise for you - one girl a class up from my school offered me that she would be my photographer. We took some pictures and here its the result! I totally love the photos and I am so happy she helped me with photographing. I would never taken so beautiful pictures on my own. When we went out, I decided to take out my new millitary jacket with stones on the pocket from Choies. I love the millitary trend and thats why the parka it so my style. I paired it with my dark red pants. They are really hot this season. I love them so much! As shoes I went for my Aumbush boots in black from Topshop. They are really comfy and you can wear them basicly to everything. Today I am about to go to the Dreft Fashion Week Afterparty and meet some of my blogger friends. I feel totally excited about it! 

Dnes mám pro Vás malé překvapení - jedna kamarádka, která chodí o třídu výš, mi nabídla, že by byla mým fotografem. Byly jsme spolu venku a tohle jsou jedny z prvních fotek, které jsme spolu nafotily. Moc se mi líbí a já bych se nikdy takhle nevyfotila. Myslím, že rozdíl kvality je znát. Na sebe jsem si vzala novou parku ve vojenské zelené s kameny na kapse od Choies. Vojenský trend se mi líbí sám o sobě, proto je parka pro mě jak udělaná. Zkombinovala jsem jí s vínovými kalhotami, které jsou velice in tuhle sezónu. Obula jsem si kozačky z Topshopu, které jsem si koupila asi před tři čtvrtě rokem. Nejlepší na nich je, že jsou strašně pohodlné a dají se zkombinovat skoro se vším. Dneska vyrážím na Dreft Week Afterparty do Prahy, kde bych se měla sejít i s nějakými bloggery. Už se nemůžu dočkat!

Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket

parka - Choies (link) / top - Oasap (link) / pants - Marshalls / boots - Topshop / watch - Michael Kors / bracelet - Topshop / necklace - Chanel / bag - Celine