Photobucket

When I took pictures of the outfit, it was a really sleepy weather in the whole Prague, really autumn. As you requested me, I decided to make a "ponytail" outfit. I bint my hair with a golden band. I just love the detail. The best thing about it is that I have won it in a giveaway. I photographed myself with a PS1 that is not (unfortunately) mine. The bag is perfection. I hope you are all doing well. Do not forget to check my reviews and picks here! And I have found a very similar bag, I have put it in the link! 

Když jsem fotila tento outfit, byla mlha po celé Praze a celý den na mě působil tak nějak ospale. Před nějakým časem jste mě požádali o změnu účesu - tak tady je. Jednoduše jsem si vlasy sepla do culíku. Nejvíce se mi líbí detail gumičky. Vyhrála jsem jí v jedné giveaway a tohle je poprvé, co jsem jí na sobě měla - a už teď je mojí oblíbenou. Také jsem měla (bohužel jen) půjčenou PS1 kabelku v semišové. Je perfektní. Na vj-style mají podobnou, jen dostupnější verzi - tu naleznete v link pod článkem. Také se nezapomeňte podívat na moje recenze zde!

Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket

sweater - Lindex / jacket - Promod / tights - H&M / boots - Jeffrey Campbell Starburst (here) / bag - PS1 (similar here) / necklace - Chanel /
 hair - H&M / watch - Michael Kors / bracelet - Topshop