Photobucket

Yesterday I went to the city and this is the outfit I wore. I really loved the combination, but it started raining, so thats why the photos are not really high-quality, but I tried to do my best. I went to Starbucks and to some stores and you would not believe how expensive books for school can be. I also checked some stores because of the "Glamour Shopping Week" but in the end I bought something not on sale (I will show you later). I have only 1 (test)week infont of me and then - holiday! I can not wait!

Včera jsem byla ve městě a tohle je outfit, který jsem na sobě měla. Začalo pršet a proto fotky nejsou tak kvalitní jako obvykle. Ale kombinace se mi líbila a byla škoda Vám jí neukázat. Takže jsem se snažila najít ty nejlepší fotky. Zašla jsem do Starbucksu a také jsem si byla koupit povinnou četbu na němčinu. Nevěřili byste, jak jsou knížky drahé. Co se týče "Glamour Shopping Weeku", tak jsem přece jen něco ulovila - ale nic ve slevách (ukážu Vám později). Před sebou mám ještě (testový) týden a pak už mám prázdniny. Už se na ně opravdu těším.

Photobucket Photobucket> Photobucket

sweater - Romwe (link) / jacket - Marshalls / shorts - Sheinside (link) / tights - H&M / boots -Topshop / necklace - Chanel / bag - Céline