Photobucket

Todays outfit I have photographed with my camera. I am happy that my face is clear. Actually I have fixed it and I am so glad it is okay by now. I wanted to show you my new dress in burgundy which I got from Msdressy. The dress is really simple, I have added a Moschino belt to make it more interesting. Also  I have added my studded boots for a more unique look. I do not how know about you, but I have not relaxed this weekend. I did not sleep well, felt tired and weird about myself. I hope this mood will go away soon, because I do not like it at all. I am looking forward to my holiday in 2 weeks. I hope you are doing well.


Dnešní outfit byl focený mým foťákem. Ano, tím který fotil tak rozmazaně. Myslím, že jsem přišla na kloub problému, protože fotky už nejsou rozmazané a z toho mám radost. Chtěla jsem Vám ukázat nové šaty ve vínové, které mám z Msdressy. Šaty jsou jednoduché, ale mě se líbí ta barva. Perfektně mi sedí na podzim. Abych šaty trochu oživila, přidala jsem výrazný pásek a "studded" kozačky. Co se týče víkendu, tak ten jsem si vůbec neužila. Cítila jsem se nevyspale a vůbec ne ve své kůži. Jako bonus jsem se ještě musela učit. Už se opravdu těším na volno za 3 týdny. Doufám, že vy se máte líp.

Photobucket
Photobucket Photobucket

dress - Mdressy (link) / necklace - Chanel / belt - Moschino / tights - H&M / coat - Guess by Marciano / boots - Jeffrey Campbell / bag - DKNY