Photobucket

Yesterday I have went in te woods to take an outfit for you. Actually I went there to try different settings of my camera, because I was really angry about the low quality. Some pictures are okay, but some not. I still have to find why it does not work how it should. It was also my bad day. I hope that today will be better. Today I have worn a leather on leather combination of shorts and jacket. Also I have added my favourite fur vest. I paired it with a silver-gray tank top to add it some colour. Today I went for silver(-neon) jewerly and my wedges sneakers. I wish you a happy Sunday, to all of you!

Včera jsem odpoledne šla do lesa, abych přišla na to, proč foťák nefotí tak, jak by měl. Hrála jsem si s nastavením - a některé fotky se povedly a jiné ne. Asi musím ještě zkoumat a přečíst si návod, ale určitě už na tom pracuji. Na sobě jsem měla "leather on leather" kombinaci - a to kraťasů a křiváku. Přes něj jsem ještě přehodila fur vestu z dvou důvodů - protože ji mám ráda a protože byla zima. Jako top jsem zvolila šedý svetr, aby outfit nebyl jenom černý. Doplňky jsem si vzala stříbrné(a neonové) a tenisky na podpatku. Přeji Vám všem krásnou neděli!

Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket

fur vest - Romwe (link) / leather jacket - Sheinside (link) / shorts - Romwe (link) / sweater - Lindex / necklace - H&M / bracelets - Lindex / tights - H&M / wedges - Romwe (link) / bag - Hermes