This is kinda minimalistic look, but I like to keep my looks simple. I have worn a cozy sweater from Zara with black skinny jeans. I had another two layers under the sweater and it was not that cold, so I could go only with a faux leather jacket over it. I wanted to make the look "less boring", so I styled my hair into a messy bun and added Wayfarers. I think they bring the outfit to another level. I picked golden jewerly and my Céline bag. I am very happy that I have finally got a new notebook, eventhrough it is not the one I wished for. Also my trip in February does not seem very real, but I still believe, that I might go somewhere.

Dnešní outfit je celkem jednoduchý a minimalistický. Na sebe jsem si vzala pohodlný svetr ze Zary a k němu černé skinny. Pod svetrem jsem měla ještě další dvě vrstvy, takže jsem vyrazila jen s "faux leather" křivákem přes něj. Aby to celé nepůsobilo moc nudně, vlasy jsem sepla do messy drdolu a vzala si mé oblíbené Wayfarery, které podle mně outfit dělají zajímavější. Šperky jsem zvolila zlaté a kabelku Céline. Mám radost, že jsem konečně dostala nový notebook (můj starý nefunguje od října). Sice to není ten, co jsem si přála, ale špatný rozhodně není. Nakonec to vypadá s dovolenou v únoru bledě. ale stále ještě věřím, že to dopadne dobře.

PhotobucketPhotobucket
Photobucket

sweater - Zara / jacket - Sheinside (link) / skinny - Topshop / sunglasses - Ray Ban / bracelets - H&M, Vjstyle / watch - Michael Kors / bag - Céline / boots - Topshop

Follow on Bloglovin - Like me on Facebook - Follow on Twitter Ask me on Formspring