Outside it is still pretty cold, but I am tired of wearing dark colours, so I decided to go for a "colourful" look, which kinda reminds me of spring. I have worn a combination of burgundy and beige, which I really like. I have worn a lot of layers, so eventhrough the coat does not belong to the warmest ones in my wardrobe, I felt okay in it. To keep the look basic, I have added a black sweater and black bag - this time DKNY, since I did not take it out for a long time. Also, I have added some details, like a black belt, MK watch and necklace.

Venku je pořád zima, ale už mě nebaví nosit jenom "zimní" tmavé barvy, takže jsem dneska zvolila trochu jarnější look. Na sebe jsem si vzala béžový kabát s burgundy kalhoty. Kabát sice nepatří k těm nejteplejším v mém šatníku, ale pod ním jsem měla víc vrstev, takže mi v něm bylo teplo. Pod něj jsem si vzala basic černý svetr a do ruky klasickou černou kabelku - dnes DKNY, protože jsem ji dlouho venku neměla. Přidala jsem nějaké doplňky - černý pásek, MK hodinky a náhrdelník, který outfit skvěle doplňují.


coat - Sheinside (link) / sweater - Urban Outfitters / pants - Topshop / boots - Jeffey Campbell / bag - DKNY / necklace - Forever 21 /
belt - American Apparel / watch - Michael Kors

Follow on Bloglovin - Like me on Facebook - Follow on Twitter - Ask me on Formspring