This outfit is from yesterday when we went to a shopping mall. I got to Starbucks and I thought that maybe it would be nice to make a small change and to take some photos with my favourite summer drink - iced latte. I have worn denim short with a lace on one side with a simple black tee. I think the shorts are significant itself, so I went just for a basic tee. Over that I had a white blazer which arrived in one of my last orders. I have to say that I fell in love with the blazer and I will definitely wear it a lot. As shoes I went for comfortable Sam Edelmans sandals, and as acessory for Michael Kors watch, Balenciaga bag and Ray Bans. Also I have added a red lipstick by YSL.

Tenhle outfit jsem měla na sobě, když jsme šli do nákupního centra. Hned jsem šla do Starbucksu a myslela, že by nemuselo být špatné udělat fotky trochu "zajímavější" mým oblíbeným letním nápojem ve Starbucks - iced lattem. Na sobě jsem měla šortky s bílou krajkou. Kraťasy jsou výrazné samy o sobě, takže jsem si k nim vzala basic černé triko s bílým blazerem. Ten mi přišel nedávno a mám z něj radost. Určitě ho tu ještě uvidíte. Celé jsem to doplnila pohodlnými sandály od Sama Edelmana, Michael Kors hodinkami, Balenciagou a Ray Bany. Také jsem zvolila tmavou rtěnku od YSL, která je podle mně tou nejlepší, co mám.


 shorts - Zara / top - Michael Kors / blazer - Sheinside (link) / shoes - Sam Edelman / bag - Balenciaga / watch - Michael Kors / 
sunglasses - Ray ban