As many of you have probably already seen on Instagram, today's article is going to be about my new bag - The PS11 bag in black. This is supposed to be a present for my birthday (1/4 given by my parents and the rest it's "from me to me"). I had a crush on this bag about an half a year and when I was finally about to get it, it was sold out everywhere. At least in black and in the classic size. This post can be also a little tip for an awesome European eshop, where I got the bag.

Z facebooku a Instagramu už asi víte, že dnešní článek patří mojí nové kabelce - a to PS11 classic od Proenzy Schouler. Je to dárek k mým narozeninám, které jsou přesně za 7 dní. (1/4 je dárkem od rodičů a zbytek je "dárkem ode mně pro mě"). PS11 jsem chtěla už delší dobu. Když už jsem si jí konečně měla objednat, byla vyprodaná úplně všude. Alespoň tedy v černé a ve velikosti "classic". Tímto článkem bych Vám zároveň chtěla dát i tip na eshop, ze kterého jsem ji objednávala.


I wanted to order the bag from an European site, to avoid paying extra taxes. That was a big struggle, since it's sold out almost everywhere. In the end I've found it on this website, where it's still in stock. The shipping to Czech Republic was 30 Euros. The shipping rate is in my opinion a little bit too high, but on the other hand the shipping was really quick (2 working days) according to the status of rivers in most of Czech cities. 

Kabelku jsem si chtěla objednat z nějaké evropské stránky, abych nemusela platit clo, které by vzhledem k ceně kabelky nebylo malé. Na většině stránkách v EU (Net-a-porter, Mytheresa) měli PS11 v černé už delší dobu vyprodanou. Naštěstí jsem narazila na tenhle švédský eshop, kde ji měli (a stále mají) a odkud jsem si ji také objednala. Poštovné stojí do České Republiky 30 euro, což je podle mě dost. Na druhou stranu ale musím pochválit služby Fedexu, protože mi kabelku doručuli během 2 pracovních dnů. Vzhledem ke stavu většiny měst si myslím, že je to obdivuhodné.


In the end I have to say, that I am totally in love with the bag! The leather looks really high-quality and even through I am used to wear more roomy bags, the size is perfect for me. I was thinking about getting the smaller version, but now I am happy that I've bought the classic one.

Co se týče kabelky, tak z ní mám velikou radost! Kůže je opravdu kvalitní, líbí se mi její stříbrné detaily a musím říct, že i s velikostí jsem spokojená. Dlouho jsem se rozhodovala, jestli si koupit "mini" nebo "classic". Nakonec jsem si koupila větší verzi a jsem jen ráda. Brzy se na blogu určitě objeví s kabelkou outfit ;)