I love high heels, but I had a problem to wear them, because I felt too tall with them. However time after time I am in the mood of wearing these and that day came today. I have worn a denim shirt with a simple black skirt. I think that the heels bring some edge into the look. I went for silver accessory and my PS11 bag. I know that it might seem boring to you, because I have done so many posts with the bag recently, but I have to admit that I really love this bag, it's one of my favourites right now and I am so happy that I have it. I don't know how about you, but some relax would be welcome for me. Unfortunately I have to work a lot on weekends as well.

Miluju podpatky, ale dlouho jsem měla problém je nosit, protože jsem si s nimi připadala moc vysoká. Čas od času si ale přece jenom obuji nějaké vyšší - jako dneska. K nim jsem si vzala denimovou košili, kterou jsem si tuhle sezonu oblíbila, s klasickou černou sukní. Zvolila jsem stříbrné doplňky a PS11. Možná Vás už nudí, protože se teď objevila v hodně outfitech, ale musím říct, že jsem si jí strašně oblíbila a jsem ráda, že jí mám. Není sice největší, ale je praktická a dá se nosit přes rameno i jako psaníčko a to mi vyhovuje. Co se týče mě, tak mám práce nad hlavu a potřebovala bych relax. V sobotu se chystám do Prahy kadeřnici a možná se zastavím na Dyzajn Marketu, který je v sobotu. Myslím, že je to super akce. Tak se tam třeba potkáme.


denim blouse - H&M / skirt - American Apparel / heels - Jeffrey Campbell / bag - Proenza Schouler / sunglasses - Ray Ban /
bracelet - Romwe