Today I have for you a few photos from today.  I have been to the city, where I met one friend of mine, which I haven't seen for a while. We went to Starbucks, just talked and checked some stores as well. Here a look that I have worn. I had my new plaid blouse, which I ordered at Choies. I paired it with a pair of haigh waisted shorts, tights and boot. I feel like tights and shorts are the perfect combo for the fall season! I have added some golden jewerly. On Friday I have my first big exam, I feel nervous about it, but hopefully it will be okay. I am about to go to Ikea as well. I would like to buy some decorations for my room. Maybe I will do a post about it. I cannot wait till weekend!

Dneska mám pro Vás pár fotek z dneška. Měla jsem sraz s kamarádkou, kterou jsem dlouho neviděla. Sedly jsme si na chvíli do Starbucksu a také byly v pár obchodech. Na sebe jsem zvolila kombinaci nové kostičkované košile z Choies, kraťasů do pasu a kozaček. Takové outfity mám teď najradši. Přidala jsem zlaté detaily a Balenciagu. V pátek mám první důležitý test, tak doufám, že to nějak zvládnu. Také se chystám do Ikey, kde bych si ráda pořídila nějaké dekorace do pokoje. Možná bych pak o tom mohla udělat článek, chtěli byste? Už se těším na víkend a na volno příští týden! :)


blouse - Choies / shorts - American Apparel / tights - H&M / boots - Vagabond / bag - Balenciaga / sunglasses - Ray Ban /
watch - Michael Kors / bracelets - Chicwish, Topshop

Follow on Bloglovin - Like me on Facebook - Follow on Twitter - Ask me on Formspring - Ask.fm