The autumn is here (today officialy) and I am in the mood of wearing only burgundy, black and khaki. What about you? Do you feel it the same way? I have worn my favourite parka and combinated it with leather shorts, which match the sleeves. I think that burgundy and khaki go together very well. I went for silver details. I think that they go with the rest perfectly. My weekend seemed so short to me.
 I definitely need some holiday! I feel really busy these days and tired, I would appreciate some days off. (I will have some next week). Back to fashion - I finally found the perfect army printed jacket, you will see it on the blog very soon! Also I really these boots by Vagabond. I will definitely order them soon. Also their whole shoe collection is definitely worth checking.

Podzim je tady (dneska už oficiálně) a poslední dobou mám náladu jenom na černou, vínovou a béžovou. Možná se to počasím, možná stresem. Jak to máte Vy? Tyhle tři barvy jsem zkombinovala ve včerejším outfitu. Na sebe jsem si vzala oblíbenou parku a k ní koženkové kraťasy, které ladí s rukávy. Pod ní jsem měla vínové tričko. Moc se mi líbí kombinace vínové a khaki, na podzim mi přijde skvělá. Detaily jsem zvolila stříbrné, které se podle mě ke zbytku hodí nejvíce. Víkend mi uběhl až moc rychle, přijde mi, že poslední dobou nic nestíhám. Už se těším na volno, které mám příští týden. Včera mi přišla army košile, kterou jsem dlouho sháněla. Určitě ji na blogu uvidíte často. Také bych si chtěla objednat tyhle kozačky od Vagabondu. S těmi, co jsem si objednala jsem moc spokojená. Určitě se podívejte na nabídku všech bot - přijde mi, že se jedná o jeden z nejlepších eshopů v ČR. :)


top - Zara / parka - Chicwish / shorts - Zara / tighs - H&M / heels - Jeffrey Campbell / bag - Proenza Schouler / 
watch - Marc by Marc Jacobs / bracelet - Chicwish