Today begings my autumn break. I am really looking forwards to relax a little, spend some wonderful time on my vacation and enjoy my whole holiday! Tomorrow in the morning I am off to Berlin - I am going to take a lot of pictures and write posts to keep you informed. Also, I will upload a lot of photos to my Instagram (fashioninmysoul), so dont forget to check it out! Today I have worn very cozy look - skinny jeans, simple top and my new aztec knit. I really like aztec print for autumn, I am definitely getting another one in this print. I have added my Jeffrey Campbell boots, Ray Bans and a bun. I feel like this is the perfect combo for this weather. I hope you will enjoy your weekend!

Dneska mi začaly podzimní prázdniny. Už se těším, že si trochu odpočinu a užiju si dovolenou, ze které budu (snad pravidelně) přispívat. Zítra ráno odjíždím do Berlína. Mám v plánu hodně fotit a udělat i pár článků sem na blog. Mezitím budu určitě dávat fotky na Instagram, kde mě najdete jako fashioninmysoul. Dneska jsem si na sebe vzala skinny, obyčejný top a nový svetr s aztéckým vzorem. Ten se mi teď začal líbit a určitě bych si něco s ním ještě pořídila! Přidala jsem kozačky of Jeffreyho Campbella, Ray Bany a velký drdol. Přeji Vám všem krásný víkend!


top - H&M / cardigan - Romwe / jeans - skinny / boots - Jeffrey Campbell / sunglasses - Ray Ban / watch - Michael Kors /
 clutch - Zara / rings - H&M