When it comes to shooting my blog photos, I always try to find some quiet place with no people. Today I though that I would shoot my outfit right in the middle of the city, because there is no other place where it fits more. It was really cold the other day. I have worn (almost) an all-black outfit with my favourite plaid scarf. I have added my new Rebecca Minkoff bag. I'm so happy that I purchased it, because it was what I have missed in my closet. More pictures will come soon. :)

Vždycky, když fotím outfitové fotky, se snažím najít nějaké klidné místo bez lidí. Dneska jsem se ale rozhodla vyfotit outfit v centru města. Myslím, že to perfektně zachycuje atmosféru města a právě k němu mi to i sedí. Outfit jsem zvolila (skoro) celý černý doplněný kostičkovanou šálou, která patří momentálně k mým nejoblíbenějším. K outfitu jsem si vzala novou kabelku od Rebeccy Minkoff. Přesně taková mi v šatníku scházela. Více fotek bude na blogu brzy :)


sweater - Chicwish / coat  - Choies / skirt - American Apparel / tights - H&M / boots - Vagabond / bag - Rebecca Minkoff / 
sunglasses - Ray Ban / gloves - H&M / scarf - H&M