Yesterday I have been to Prague - finally I went to hairdresser, but these photos were taken before my visit. So, you'll see my new hair in the next post. I have worn a casual combination - my skinny jeans, oversized coat and plaid scarf, which is the perfect accessorize for winter. I added my Céline and gloves, which I have purchased some days ago and I can't imagine going out without them. I have only one day left till my Christmas holiday - I really can't wait for decorating the house, baking and picking presents! What do you like about Christmas?

Včera jsem byla odpoledne v Praze - konečně jsem se dostala ke kadeřnici, kam jsem to o víkendu nestihla. Fotky jsou focené ještě před tím než jswm odjela do Prahy, takže výsledek uvidíte až v dalším postu. Na sebe jsem si vzala pohodlný outfit - skinny jeany, oblíbený kabát a novou kostičkovanou šálu, která je na zimu perfektní. Přidala jsem ještě Céline a koženkové rukavice. Ty jsem si pořídila před několika dny a myslím, že je v outfitech teď uvidíte poměrně často. Zítra mám poslední den školy, což je pro mě zároveň i konec pololetí a dostanu vysvědčení. Těším se už na volno - mám ráda zdobení na Vánoce, pečení (nakonec jsem se rozhodla přecejenom péct) a balení dárků. Co máte rádi Vy na Vánocích?


sweater - H&M / jeans - Topshop / coat - Choies / scarf - Chicwish / boots - Vagabond / bag - Céline / watch - Michael Kors / bracelet - Michael Kors / gloves - H&M / sunglasses - Ray Ban

Follow on Bloglovin - Like me on Facebook - Follow on Twitter - Ask me on Formspring Ask.fm