Here is my outfit from yesterday.  We had a family lunch and this is what I picked to wear. I went for a classy white and black combination of my skinny jeans, simple top and my new houndstooth printed coat. I really like the print - I own a dress with the same print and I would like to get some skirt as well. I have added my Jeffrey Campbell booties and Celine bag. Right now I would like to order these booties from Spartoo. I really like their shoes pick. Most of the time now I will spend with my family. Tomorrow I am off to Germany, so I hope to find there something nice for me. Wish you happy holidays!

Včera jsem byla na menším rodinném obědě a zvolila jsem tenhle černo-bílý outfit. Na sebe jsem si vzala černé skinny s bílým tričkem a novým kabátem, který mi nedávno přišel. "Hounstooth print" se mi líbí - kromě kabátu mám také šaty s tímto potiskem. Ještě bych si ráda pořídila sukni. Přidala jsem Jeffrey Campbell kozačky a Céline. Ráda buch si objednala tyhle kozačky ze Spartoo. Boty od Vaagabondu jsou opravdu pohodlné a tyhle se mi opradu líbí. Zítra se chystám do Drážďan - kromě klasických obchodů bych ráda zašla do Vapiana a podívala se Ikey. Přeji Vám krásné svátky!


top - H &M / jeans - Topshop / coat - Sheinside / boots - Jeffrey Campbell / bag - Celine / sunglasses - Ray Ban / scarf - H&M / 
gloves - H&M